25 lipca 2013

TYRANNY IS TYRANNY - Let It Come From Whom It May (2013)


Z postrockowych zamgleń i rozciągnięć przebija wyraźnie żywo bijące hardcorowe serce. Serce dodajmy przepełnione sensownością walki z wyzyskiem człowieka przez człowieka i wynikającymi z tego konsekwencjami i nierównościami. Mamy, więc tu odniesienia do wczesnego Marksa i jego filozofii politycznej przenicowanej i uwznioślonej doświadczeniami amerykańskich ruchów emancypacyjnych z lat 60tych oraz nawiązaniami do poglądów Howarda Zinna. Wiadomym jest, iż w polskim punkowym obiegu kulturowym, to wartości, które nie cieszą się raczej żadnym szacunkiem. Niemniej sądząc po wyglądzie muzyków, którzy do młokosów już się nie zaliczają należy się szacunek dla propagowania pardon me wyższych wartości humanistycznych. Dodajmy nie jest to nachalna, umoralniająca ulotka propagandowa. Panowie stawiają raczej na sygnalizowanie problemów niż genialne gotowce do ich rozwiązania. Podejście dojrzałe odpowiedzialne, poważne często melancholijne.
Tyranny is Tyranny, to nowy projekt ludzi związanymi z przedstawianym na naszych łamach The United Son Of Toil. O zaprezentowanie ich muzyki zostałem bardzo grzecznie poproszony przez ich gitarzystę Rusella. Nie można odmawiać, kiedy ktoś ładnie prosi...

DL
http://tyrannyistyranny.bandcamp.com/
http://groovebot.gottagrooverecords.com/campaign/detail/1720
http://phratryrecords.com/

5 komentarzy:

 1. Thank you for the kind words.
  Download for free at bandcamp: http://tyrannyistyranny.bandcamp.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna muzyka. Szkoda tylko,że odwołują się do wczesnego Hitlera. Tzn. Marksa. Sorry, niekiedy mylą mi się bandyci. :) Not left, not right, not center. (10fs)

  OdpowiedzUsuń
 3. Drogi Marcinie doceniam prawo do własnych przekonań ale niestety złamałeś prawo Godwina. http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Godwina

  OdpowiedzUsuń
 4. E tam, Marks i Hitler to ziomale. Obaj nienawidzili Żydów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Marx absolutely did not hate Jews. He saw all religions as an impediment to class consciousness and decried the fact that Jews were taught to identify as Jews first because it meant that they couldn't fully embrace the worker's struggle.

  OdpowiedzUsuń